14% попуст Добивате 7 Поени!

CP-1 Bright Complex Intense Nourishing Shampoo 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

38 на залиха

1. Масирајте неколку минути соодветна количина од шампонот на мокра коса. 2. Темелно исплакнете со топла вода.
Aqua, Ammonium Laureth Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, TEA-Lauryl Sulfate, Methylpolysiloxane Emulsion, Glycerin, Dipropylene Glycol, Glycol Distearate,Amodimethicone, Sodium Chloride, Menthol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Polyquaternium-10, Argania Spinosa Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Collagen, Hydrolyzed Wheat Protein, Elastin,Keratin Amino Acids, Hydrolyzed Silk, Lysine, Histidine, Arginine, Aspartic Acid, Threonine,Serine, Glutamic Acid, Proline, Glycine, Alanine, Valine, Methionine, Leucine, Isoleucine,Tyrosine, Phenylalanine, Cysteine, Disodium EDTA, Panthenol, Hydroxyacetophenone,Parfum

Опис

CP-1 Bright Complex Intense Nourishing Shampoo е шампон кој има интензивен ефект на косата. Ја чисти косата извонредно, го отстранува вишокот себум и нечистотиите, го потхранува влакното со нутриенти и влажност, ја елиминира кршливоста на влакното, го намалува лупењето, дава мекост и природен сјај на косата. Овој шампон има лесна текстура и е одличен избор за оштетена и слаба коса.
Состојките во овој шампон се од природно потекло и внимателно одбрани:
– Пченичен протеин – ги навлажнува, хидрира и зајакнува влакната, го враќа нивниот природен сјај, правејќи ги појаки и поеластични, формирајќи невидлив слој кој ја потхранува косата одвнатре и ја заштитува од пресушување.
– Екстракт од сладок корен обезбедува соодветно потхранување на скалпот, помага во стопирање на губење на косата, ја третира себорејата.
– Маслото од јојоба ги навлажнува и хидрира локните, помага во решавање на проблемот со расцветани врвови на влакното, се бори против првутот, перфектно ја омекнува косата, спречува кршливост на влакното, стимулира раст на косата и дава мекост и сјај.
– – Маслото од камелија ја задржува влажноста внатре во косата, ја олеснува сувоста и
непријатното чешање, спречува појава на првут, го враќа природниот сјај и ја заштитува косата од загадувањето на животната средина.
– Маслото од кокос ги заздравува локните, интензивно ги потхранува, ги исполнува со влажност, ги обновува оштетените делови, ги минимизира ефектите од агресивните влијанија, се грижи за скалпот.
– Колагенот ја омекнува косата и ја прави свиленкаста, го намалува елекрицитетот, одржува оптимално ниво на влажност, ги обновува расцветаните врвови на влакното.
– Еластинот обезбедува долгротраен навлажнувачки и хидратантен ефект, елиминира кршливост на влакното и го заштитува од механичките стресори.
– Свилените протеини перфектно ја омекнуваат косата, правејќи ја поеластична, олеснувајќи го нејзиното стилизирање и ја заштитува од ултравиолетовото зрачење.
Шампонот може да се користи на дневно ниво.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница