14% попуст Добивате 7 Поени!

CP-1 Bright Complex Intense Nourishing Conditioner 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

24 на залиха

1. Исплакнете ја косата темелно по шампонирањето. 2. Нанесете од кондиционерот на косата од коренот до врвовите. 3. Нанесете го производот рамномерно со четка. 4. Ако вашата коса не е оштетена, оставете го 2 минути да дејствува кондиционерот, а ако и е потребно обновување на оштетена коса оставете го да дејствува 5 минути. 5. Исплакнете ја косата темлно со многу топла вода.
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Dimethicone, Steartrimonium Chloride,Amodimethicone, Cyclomethicone, Behentrimonium Chloride, Cetrimonium Chloride,Dimethiconol, Polysorbate 20, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Caprylyl Glycol, Hydrogenated Polyisobutene, Citric Acid, Argania Spinosa Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil,Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Collagen,Hydrolyzed Wheat Protein, Elastin, Keratin Amino Acids, Hydrolyzed Silk, Lysine, Histidine,Arginine, Aspartic Acid, Threonine, Serine, Glutamic Acid, Proline, Glycine, Alanine, Valine,Methionine, Leucine, Isoleucine, Tyrosine, Phenylalanine, Cysteine, Panthenol,Hydroxyacetophenone, Parfum.

Опис

Cp-1 Bright Complex Intense Nourishing Conditioner е кондиционер за интензивно потхранување на косата со протеини. Дизајниран за користење во фризерски салони и домашни услови.
Кондиционерот е соодветен за користење за секој тип на коса, помага во спречување на проблеми и ја обновува бојадисаната или трајна коса. Кондиционерот има двојно дејство во исто време: дава инстантен видлив резултат и ја обновува структурата на косата одвнатре. Овој конционер може да се нанесува после секој шампон, на дневно ниво. Кондиционерот не ја масти косата.
Главните активни компоненти на овој кондиционер се протеините и колагенот. Протеините инстантно ја обновуваат безживотната коса, го враќаат нејзиниот сјај, свиленкоста и еластицитетот, обновувајќи ги расцветаните врвови на косата.
Колагенот го зголемува еластицитетот и густината на косата, одржувајќи оптимално ниво на влажност, ги обновува оштетените делови и и дава на косата природен сјај.
Останати состојки кои ги има во составот на овој кондиционер се: екстрактот од сладок корен (го елиминира сувиот скалп, се бори против првутот), свилени протеини (даваат сјај, навлажнување и хидратација на влакното), масло од кокос (ја навлажнува, потхранува и заштитува косата).

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница