10% попуст Добивате 17 Поени!

CP-1 Anti Hair Loss Scalp Infusion Shampoo 250ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

20 на залиха

Овој шампон е посебно препорачлив доколку имате кадрава коса бидејќи на самите локни им дава неверојатен сјај и еластичност. Се нанесува на веќе мокра коса и се масира додека не создаде пена. Потоа потребно е темелно да се измие со млака/топла вода, пред нанесување на маската за коса или производот кој е следен во вашата рутина.
CP-1 Anti-Hair Loss Scalp Infusion шампонот ја содржи за нас веќе добро познатата силицидна киселина, која е незаменлив дел од производите за лице кои ги користиме. Оваа киселина го неутрализира вишокот маснотии во скалпот, го елиминира чешањето, лупењето и првутот, ја се бори против себороичната габа, ги смирува иритациите и го враќа здравјето на скалпот. Шампонот содржи екстракти од рузмарин, мелиса, еукалиптус, камилица и други лековити билки кои ќе помогнат да се смири и балансира вашиот скалп. Уште една веќе позната состојка која е дел од овој производ се и церамидите. Церамидите ги измазнуваат оштетените врвови, што овозможува значително да се зголеми мазноста на косата, и да се олесни стилизирањето. За крај, зборуваме за Аминокиселини. Шампонот содржи глицин, серин, аланин, валин, треонин, пролин и други аминокиселини кои придонесуваат кон зајакнување на самото влакно. Останатите состојки од овој шампон се: Water, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Lauryl Betaine, Decyl Glucoside, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Lauryl Sulfoacetate. Glycerin, Potassium Cocoyl Glycinate, Sodium Chloride, Malt Extract, Dipropylene Glycol, Hydroxyacetophenone, Polyquaternium-10, Panthenol, Salicylic Acid, Polyquaternium-67, Caprylyl Glycol, Niacinamide, Menthol, Polyquaternium-7, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Disodium EDTA, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Mentha Arvensis Leaf Oil, Juniperus Mexicana Oil, Cananga Odorata Flower Oil, Sodium Acetate, Sodium Benzoate, Isopropyl Alcohol, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Anthemis Nobilis Flower Extract, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Bellis Perennis (Daisy) Flower Extract, Rosa Hybrid Flower Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Prunus Serrulata Flower Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Robinia Pseudoacacia Flower Extract, 1,2- Hexanediol, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, Arginine, Aspartic Acid, PCA, Glycine, Serine, Alanine, Glutamic Acid, Valine, Threonine, Proline, Leucine, Isoleucine, Phenylalanine, Lysine, Tyrosine, Histidine, Methionine, Cysteine.

Опис

Како еден од најчестите проблеми со косата и скалпот се наведува падот на косата. Опаѓањето на коса може да биде последица од многу различни причини, од несоодветна нега на косата преку екстенсивно фарбање на косата па се до хормоналеен дисбаланс.
За успешно спречување на опаѓањето, покрај дефинирање на причинителот, скалпот и влакното бараат правилна нега која поттикнува забрзано растење на здрава, нова коса. CP-1 е бренд кој се фокусира на долготрајно решавање на проблемите со косата и скалпот, па така во својата палета на производи содржи и производ токму за поттикнување на растот на косата кој ќе овозможи на вашиот скалп забрзано растење на нови влакна.
CP-1 Anti-Hair Loss Scalp Infusion шампонот ја содржи за нас веќе добро познатата силицидна киселина, која е незаменлив дел од производите за лице кои ги користиме. Оваа киселина го неутрализира вишокот маснотии во скалпот, го елиминира чешањето, лупењето и првутот, ја се бори против себороичната габа, ги смирува иритациите и го враќа здравјето на скалпот.
Шампонот содржи екстракти од рузмарин, мелиса, еукалиптус, камилица и други лековити билки кои ќе помогнат да се смири и балансира вашиот скалп.
Уште една веќе позната состојка која е дел од овој производ се и церамидите. Церамидите ги измазнуваат оштетените врвови, што овозможува значително да се зголеми мазноста на косата, и да се олесни стилизирањето.
За крај, зборуваме за Аминокиселини. Шампонот содржи глицин, серин, аланин, валин, треонин, пролин и други аминокиселини кои придонесуваат кон зајакнување на самото влакно.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница