35% попуст Добивате 22 Поени!

COSRX Vitamin E Vitalizing Sunscreen SPF 50+ 50ml

1.690ден 1.099ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water / Aqua / Eau, Propanediol, Butyloctyl salicylate, Diphenylsiloxy phenyl trimethicone, Dimethicone, VP/Eicosene copolymer, Silica, Trisiloxane, Cyclopentasiloxane, Trimethylsiloxysilicate, 1,2-Hexanediol, Behenyl alcohol, Glyceryl stearate, PEG-100 stearate, C14-22 alcohols, Cetyl alcohol, Potassium cetyl phosphate, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Fragrance / Parfum, C12-20 Alkyl glucoside, Butylene glycol, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Polysorbate 20, Sorbitan isostearate, Dextrin, Theobroma cacao (cocoa) extract, Gossypium herbaceum (cotton) extract, Glucose, Tocopherol

Опис

СПФ крем кој е клинички докажан дека пружа највисока заштита од УВ зрачењето. Во својот состав содржи Витамин Е (Токоферол) – антиоксидант кој ги намалува слободните радикали и помага во намалување на знаците на стареење и оштетувања на кожата. Со лесна текстура, брзо се апсорбира и не остава бела трага. Одговара на секој тип на кожа, дури и за масната кожа бидејќи во својот состав содржи силика која ги контролира маснотиите и себумот.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница