15% попуст Добивате 29 Поени!

COSRX The Vitamin C 23 serum 20ml

1.690ден 1.437ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

25 на залиха

По чистењето на лицето, протресете го неколку пати шишето пред употреба и нанесете неколку капки на кожата. Нежно тапкајте го со дланките до целосна апсорпција. Може да го користите или наутро или навечер. Преку ден задолжително да се користи крем за заштита од сонце со СПФ 30 или повисока заштита.
Water, Ascorbic Acid(23%), Propanediol, Dimethicone, Tromethamine, Panthenol, Ethyl Ascorbyl Ether, Squalane, Caffeine, Sodium Chloride, Sodium Hyaluronate, Sodium Sulfite, Disodium EDTA, Glutathione, Adenosine, Acetyl Glucosamine, Gardenia Florida Fruit Extract, Allantoin, Dextrin, Tocotrienols, Tocopherol, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Butylene Glycol, Arginine, Niacinamide, Pentylene Glycol, Alcohol Denat., Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Methyl Trimethicone, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Beta-Carotene

Опис

Високо концентриран Витамин Ц серум кој е задолжен за избледување на флеките од акни и хиперпигментацијата, како и осветлување на целокупниот изглед на кожата и ревитализација на безживотната кожа.
Во својот состав содржи 23% чист Витамин Ц (аскорбинска киселина) кој е докажана состојка во борбата со флеките, хиперпигментацијата и стареењето. Одлична антиоксидативна состојка која ги елимимира слободните радикали и ја одржува кожата сјајна и здрава. Во својот состав содржи и токотриенол (Витамин Е) кој е докажано дека
има за 50 пати помоќен антиоксидативен ефект од Токоферолот. Дејствува во синергија со Витаминот Ц за дупло поголема ефикасност. Содржи и хијалуронска киселина за интензивно навлажнување и хидратација на кожата, како и алантоин која ја смирува и омекнува кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница