15% попуст Добивате 20 Поени!

COSRX The Vitamin C 13 serum 20ml

1.190ден 1.012ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

11 на залиха

По чистењето на лицето, протресете го неколку пати шишето пред употреба и нанесете неколку капки на кожата. Нежно тапкајте го со дланките до целосна апсорпција. Може да го користите или наутро или навечер. Преку ден задолжително да се користи крем за заштита од сонце со СПФ 30 или повисока заштита. Наутро темелно исплакнете со млака вода.
Water, Ascorbic Acid(13%), Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Tromethamine, 3-0-Ethyl Ascorbic Acid, Panthenol, Acetyl Glucosamine, Caffeine, Sodium Hyaluronate, Sodium Sulfite, Disodium EDTA, Glutathione, Adenosine, Gardenia Florida Fruit Extract, Allantoin, Dextrin, Squalane, Tocotrienols, Tocopherol, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Arginine, Niacinamide, Pentylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract

Опис

Серум со 13% чист витамин Ц, Tocotrienol (Super Vitamin E), хијалуронска киселина и алантоин како клучни состојки, овој серум не само што помага за осветчување на кожата туку помага и во борбата против знаците на стареење. Лесна водлеста текстура која брзо се апсорбира без да остави маснен и леплив слој. 

Клучни придобивки:

-Секојдневна грижа за осветлување на кожата

-Осветлување на флеки, лузни од акни, темни дамки и пеги

-Подобрување на тонот на кожата

-Подобрување на текстурата на кожата

-Намалување на порите

Серумот е наменет за сите оние кои што сакаат да вклучат витамин Ц во секојдневната рутина, оние кој што имаат нерамномерен тон на кожата и друба текстура, кожа со темни дамки, пеги и флеки и фини линии и брчки. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница