15% попуст Добивате 34 Поени!

COSRX The Retinol 0.5 Oil 20ml

1.990ден 1.692ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

20 на залиха

Навечер нанесете една до две капки на дланки и тапкајте со врвовите на прстите одвнатре нанадвор се до целосна апсорпција. Првично започнете со користење до три пати неделно, а потоа согласно толеранцијата на кожата постепено зголемувајте, до секоја втора ноќ.
Squalane, Glycine Soja (Soybean) Oil, Di-C12-13 Alkyl Malate, Retinol(0.5%), Caprylic/Capric Triglyceride, BHT, Tocotrienols, Tocopherol, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Hydroxymethoxyphenyl Decanone

Опис

Масло со високо концентриран 0.5% чист ретинол. Во составот нема присуство на прочистена вода или деривати на ретинол. Формулиран со 0.5% стабилизиран и чист ретинол за моќна и ефикасна анти ејџ нега. Препорачливо за кожа која има изградено толеранција на ретинол, но се уште се справува со прогресивни знаци на стареење како што се губење на еластичност и сувост. За искусни корисници на ретинол кои бараат
високо концентриран бустер за подмладување.
Ги измазнува фините линии и брчките, ја зголемува еластичноста на кожата, ја измазнува текстурата на кожата, го зголемува сјајот на кожата и истовремено ја навлажнува и потхранува кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница