15% попуст Добивате 34 Поени!

COSRX The Retinol 0.1 Cream 20ml

1.990ден 1.692ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

31 на залиха

По користење на есенција или серум, нанесете од кремата количина колку едно зрно грашок. Нанесете рамномерно на кожата на лицето, вратот или директно на местата каде брчките се најизразени. Првично започнете со користење три пати во неделата и постепено зголемувајте согласно толеранцијата на кожата.
Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Propanediol, Glycerin, Tocopheryl Acetate, Cetearyl Alcohol, Trehalose, Panthenol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycine Soja (Soybean) Oil, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Dimethicone, Glyceryl Polymethacrylate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Polyglyceryl-10 Stearate, Hydrogenated Lecithin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Carbomer, Tromethamine, Glyceryl Stearate, Polysilicone-11, Sodium Sulfite, Tocopherol, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Retinol(0.1%), Allantoin, Glyceryl Caprylate, Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Tocotrienols, Stearic Acid, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Palmitic Acid, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Sorbitan Isostearate, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, BHT, Beta-Carotene, Myristic Acid, Lauric Acid, Ascorbic Acid, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Glutathione, Sodium Hyaluronate, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate

Опис

Крема со 0.1% чист ретинол. Почувствувајте ги бенефитите од ретинолот без никаква иритација. Перфектен избор за превенција и корегирање на првите знаци на стареење. Ги измазнува фините линии и брчките, ја зголемува еластичноста на кожата, ја измазнува текстурата на кожата, спречува појава на акни и избледува флеки и истовремено ја навлажнува и хидрира кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница