15% попуст Добивате 29 Поени!

COSRX The Niacinamide 15 Serum 20g

1.690ден 1.437ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

По чистење на кожата, нанесете неколку капки од серумот и нежно тапкајте го на кожата со дланките до це,осна апсорпција. Може да се користи и наутро и навечер.
Water, Pentylene Glycol, Niacinamide(15%), Butylene Glycol, Acetyl Glucosamine, 1,2-Hexanediol, Zinc PCA, Trehalose, Xanthan Gum, Pullulan, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Sodium Phytate, Citric Acid, Tocopherol

Опис

Серум со 15% ниацинамид со формула за регулирање на себум, ја измазнува кожата и спречува појава на лужни од акни. Покрај ова соддржи и Zinc pca 1% кој помага за балансирање на нивото на масло-вода во кожата , Allantoin 0.1% промовира производствоvна колаген, Acetylglucosamine 2% нежно ја ексфолира кожата и помага за избледување наvхиперпигментацијата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница