15% попуст Добивате 29 Поени!

COSRX The Hyaluronic Acid 3 Serum 20ml

1.690ден 1.437ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

16 на залиха

По чистење на кожата, нанесете неколку капки од серумот и нежно тапкајте го на кожата со дланките до це,осна апсорпција. Може да се користи и наутро и навечер.
Water, Butylene Glycol, Propanediol, Glycerin, Sodium Hyaluronate(3%), Pentylene Glycol, 1,2- Hexanediol, Diethoxyethyl Succinate, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Betaine, Xanthan Gum, Dimethicone, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sodium PCA, Sodium Lactate, PCA, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin, Serine, Alanine, Glycine, Sodium Phytate, Sorbitan Isostearate, PVM/MA Copolymer, Glutamic Acid, Citric Acid, Lysine HCl, Threonine, Arginine, Sodium Methyl Stearoyl Taurate, Proline, Ceramide NP, Cholesterol, Caprylic/Capric Triglyceride, Phytosphingosine, Stearic Acid, Oleic Acid, Alcohol, Tocopherol, Lactic Acid, Caprylyl Glycol, Caprylhydroxamic Acid

Опис

Мултифункционален серум кој во својот состав содржи 3% ниско молекуларна хијалуронска киселина за интензивна хидратација, заштита и зајакнување на кожната бариера. Во својот состав содржи и комплекс од амино киселини кои ја одржуваат хидратацијата на кожата и заштитуваат кожата од сушење и дехидратација. Исто така содржи и церамиди кои ја зајакнуваат кожната бариера и заштитуваат кожата од надворешните стресори и спречуваат губење на влажноста од кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница