15% попуст Добивате 19 Поени!

COSRX The AHA BHA PHA LHA 35 Peel 30ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Во вечерната рутина, после миење на лицето нанесете на сува и чиста кожа(избегнувајќи  го пределот околу очите и усните). Оставете го 10 минути и потоа исплакнете со млака вода. Се користи еднаш неделно. 
Water, Glycolic Acid, Lactic Acid, Potassium Hydroxide, Gluconolactone, Mandelic Acid, Dipropylene Glycol, Panthenol, Salicylic Acid(2%), Methylpropanediol, 1,2-Hexanediol, Octyldodeceth-16, Citric Acid, Hydroxyethylcellulose, Pentylene Glycol, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Cyanocobalamin, Polyacrylate Crosspolymer-6, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Ethylhexylglycerin, Capryloyl Salicylic Acid, Polysorbate 60, Disodium Phosphate, Sodium Phosphate, Tocopherol, Allantoin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid

Опис

Напреден, моќен пилинг кој ќе ви помогне да се подобри нерамномерната текстура и тонот на кожата. Во својот состав содржи висока концетрација од 35% на мултикиселини како AHA, BHA, PHA и LHA за ексфолијација на кожата и чистење на порите за чиста кожа. Исто така содржи и хијалуронска киселина и алантоин за хидратантни и смирувачки придобивки на кожата. Збогатен е со витамини Б12, Б5 и Е за намалување на оштетување на кожата, и подобрување на нејзината еластичност. 

*Се користи еднаш во текот на неделата во вечерната рутина за оптимални резултати на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница