15% попуст Добивате 13 Поени!

COSRX Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser 150ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

73 на залиха

1. Запенете соодветна количина од чистачот со вашите дланки со малку топла вода. 2. Масирајте го вашето лице нежно со пената со кружни движења. 3. Исплакнете темелно со млака вода.
Water, Myristic Acid, Sodium Chloride, Ethyl Hexanediol, Cocamidopropyl Betaine, Citrus Limon (Lemon) Fruit Oil, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Ethylhexylglycerin, Stearic Acid, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Polysorbate 80, Caprylyl Glycol, Glycerin, Potassium Hydroxide, Salicylic Acid, Lauric Acid, Butylene Glycol, Salix Alba (Willow) Bark Water, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Glycol Distearate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Citric Acid

Опис

Чистач за лице кој во својот содржи салицилна киселина,масло од чајно дрво и ботанички прочистувачки состојки, со висока моќ на чистење и ексфолијација и директен третман на акните, отстранување на вишокот маснотии и нежно отстранување на мртвите клетки на кожата, црните митесери, белите митесери и останати нечистотии. Нежна формула која ја смирува проблематичната кожа со освежен и нов изглед на кожата. Наменет за масна и проблематична кожа склона на акни, но може да се користи ина сува и сензитивна кожа, бидејќи не предизвикува сушење на кожата и не создава црвенило. Не ги иритира очите. Ги осветлува флеките настанати од акни и намалува појава на нови акни.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница