15% попуст Добивате 29 Поени!

COSRX Pure Fit Cica Serum 30ml

1.690ден 1.437ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

1. Нанесете соодветна количина од серумот на иритираната кожа и нежно тапкајте за побрза и поефикасна апсорпција. 2. Натопете козметички памучкиња со серумот и поставете ги на засегнатите делови за инстатно смирување.
Centella AsiaticaExtract, Centella Asiatica Leaf Extract, Centella AsiaticaRoot Extract, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Betaine, Panthenol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl TaurateCopolymer, Polyglyceryl10 Laurate, Polyglyceryl-10 Myristate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Water, Pinus Pinaster Bark Extract, Asiaticoside, Asiatic Acid, MadecassicAcid, Madecassoside

Опис

Овој серум е формулиран за кожа која е склона на иритации, брзо апсорбирачки кој помага во смирување на кожата и зајакнување на кожната бариера. Збогатен со високо концентриран екстракт од азиска центела 76% да ја заштити и зајакне кожната бариера додека екстрактот од кора од  pinus pinaster помага во смирување и олеснување на воспалението. Формулиран со  Pure Fit Cica-7 Комплекс за смирување и зајакнување на кожната бариера. Во својот состав содржи и  pycnogenol  за ревитализација и потхранување на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница