15% попуст Добивате 17 Поени!

COSRX Pure Fit Cica Cleanser 150ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

1. Нанесете соодветна количина од чистачот на дланките и запенете со малку топла вода. 2. Нежно масирајте ја пената на лицето и целосно исплакнете со млака вода.
Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Coco-Betaine, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Sodium Chloride, Coco-Glucoside, Caprylyl Glycol, Glyceryl Caprylate, Citric Acid, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Disodium EDTA, Ocimum Basilicum (Basil) Oil, 1,2-Hexanediol, Quillaja Saponaria Bark Extract, Propanediol, Centella Asiatica Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Centella Asiatica Root Extract, Saccharomyces Ferment, Ethylhexylglycerin, Asiatic Acid, Asiaticoside, Madecassic Acid, Madecassoside, Pinus Pinaster Bark Extract

Опис

Нежен чистач за лице со ниска PH вредност кој воопшто не ја иритира кожата, а темелно ги отстранува сите остатоци од шминка, нечистотии и вишок себум. Збогатен со високо концентриран екстракт од азиска центела ја заштитува и зајакнува кожната бариера додека екстрактот од pinus pinaster bark помага во олеснување и смирување на воспаленијата. Во својот состав содржи и Pycnogenol кој помага во ревитализација и потхранување на кожата длабински одвнатре.  Не содржи парабени, алкохол, сулфати, минерално масло и вештачки парфеми.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница