15% попуст Добивате 24 Поени!

COSRX Low pH Niacinamide Micellar Cleansing Water 400ml

1.399ден 1.189ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

1. Натопете козметичко памукче во мицеларната вода и нежно поминете го целото лице. 2. За отстранување на шминката од очите и усните, нежно притиснете го козметичкото памукче од 5-10 секунди за целосно отстранување на шминката. 3. Не се измива. Ако сметате дека имате потреба од плакнење, исплакнете со млака вода.
Water, Dipropylene Glycol, Polyglyceryl-4 Caprate, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Niacinamide(1,000ppm), Zinc PCA, Madecassoside, Propanediol, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, 1,2- Hexanediol, Sodium Citrate, Citric Acid, Disodium EDTA

Опис

Мицеларна вода за чистење на лице, формулирана со избалансирана pH вредноста и цинк PCA, ниавинамид и пантенол. Дополнителна состојка е натриум хијалуронат кој одржува високот ниво на влажност на кожата. Лесно ги отстранува нечистотијата, остатоците од шминка и вишокот на себум од кожата оставајжи ја сјајна кожата.
Ниацинамидот и цинкот, помагаат во контрола на прекумерното производство на себум и регулирање на истото. При користење не предизвикува иритации на очите и кожата на лицето.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница