15% попуст Добивате 13 Поени!

COSRX Low pH Good Morning Gel Cleanser 150ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

77 на залиха

1. Нанесете од чистачот на суво лице и нежно масирајте го на кожата. 2. Нежно намокрете го лицето и создадете нежна пена, па потоа разнесете преку целото лице со кружни движења. 3. Исплакнете темелно со млака вода.
Water, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Polysorbate 20, Styrax Japonicus Branch/Fruit/Leaf Extract, Butylene Glycol, Saccharomyces Ferment, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Allantoin, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Betaine Salicylate, Citric Acid, Ethyl Hexanediol, 1,2-Hexanediol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Benzoate, Disodium EDTA

Опис

Започнете го денот со чистење на вашата кожа со нежен чистач со ниска PH вредност, кој ефикасно ќе ги отстрани вишокот маснотии и мртвите клетки на кожата. Формулиран со масло од чајно дрво и природна BHA киселина за измазнување на текстурата на кожата, овој чистач има PH вредност која е најблиску до PH вредноста на кожата и ја остава кожата мека, навлажнета и освежена без да ги отстрани нејзините природни маснотии.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница