15% попуст Добивате 25 Поени!

COSRX Hyaluronic Hydra Intensive Cream 100ml

1.490ден 1.267ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

9 на залиха

1.По чистењето на лицето, како финален чекор од вашата рутинска нега,нанесете мала количина на вашата кожа и нежно нанесете со вашите прсти се додека кремата целосно не се апсорбира. 2.Нежно покријте го лицето од 2-3 пати со вашите дланки за побрза и поефикасна апсорпција.
Hippophae Rhamnoides Water, Glycerin, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Betaine, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Arginine, Panthenol, Dimethicone, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Allantoin, Xanthan Gum

Опис

Интензивно хидратантна крема која ја надополнува влажноста во вашата кожа и ја заштитува од понатамошна загуба на хидратација додека истовремено го одржува балансот на водата и маснотиите во кожата. Со водата од бобинки од волчји трн обезбедува потхранувачки витамини и амино киселини за кожата и станува збор за извонреден антиоксидант кој помага во обновување на клетките на кожата и го забавува процесот на стареење.
Во комбинација со основниот хидратор, хијалуронската киселина, оваа навлажнувачка крема и пружа на вашата кожа висока доза на влажност во крема која се апсорбира во вашата кожа, без чувство на лепливост.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница