15% попуст Добивате 28 Поени!

COSRX Full fit Propolis Light Ampoule 30ml

1.620ден 1.377ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

17 на залиха

1.Нанесете соодветна количина од ампулата на целото лице по тонирање. 2.Измешајте мала количина од ампулата со базата за шминка или течната пудра за да создадете инстантен сјај. 3.Натопете козметичко памукче со ампулата и нанесете ја преку лицето и на тој начин користете ја како маска.
Propolis Extract, Butylene Glycol, Glycerin, Betaine, 1,2-Hexanediol, Cassia Obtusifolia Seed Extract, Sodium Hyaluronate, Hydroxyethylcellulose, Carbomer, Panthenol, Arginine

Опис

Оваа ампула во својот состав содржи 83% екстракт од прополис кој ја зголемува способноста на кожата да ја задржи влажноста, давајќи и поздрав изглед со природен сјај и мекост. И овозможува на кожата длабинско навлажнување и хидратација. Нежна формула која е соодветна за користење дури и на сензитивна кожа. Ја смирува иритираната кожа и регенерира оштетената кожа. Нанесете ја по чистење и тонирање на лицето.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница