15% попуст Добивате 24 Поени!

COSRX Cica Smoothing cleansing balm 120ml

1.399ден 1.189ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

3 на залиха

Користете ја шпатулата која е вклучена со балзамот. Нежно масирајте со кружни движења на сува кожа со прстите за да ја растопите сета шминка и остатоци. Додадете вода да го емулзифицира маслото и повторно масирајте. Исплакнете убаво со млака вода.
Ethylhexyl Palmitate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyethylene, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Anthemis Nobilis Flower Oil, Avena Sativa (Oat) Kernel Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Water, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Centella Asiatica Root Extract, Pinus Pinaster Bark Extract, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassoside, Madecassic Acid

Опис

Балм за чистење на лице, формулиран со COSRX Pure Fit Cica-7 Complex и екстракти од кокос, со текстура на шербет ефикасно ја растопува и отстранува шминката и останатите нечистотии на кожата, оставајќи ја кожата хидрирана и свиленкасто мека. Формулиран со 7 вида на природно изведени масла и Pure Fit CICA-7 Complex (изготвен од седум цика состојки) за смирување и чистење на кожата. Ши путерот ја надополнува кожата со влажност. Се трансофрмира од балм во свиленкасто масло, па во млечна пена за длабинско отстранување на шминката без да остави трага. Соодветен за користење за сензитивна кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница