15% попуст Добивате 24 Поени!

COSRX BHA Blackhead Power Liquid 100ml*

1.420ден 1.207ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

53 на залиха

1.Нанесете по чистење и тонирање на лицето, а после ексфолијантот продолжете со есенција. 2.Нанесете на козметичко памукче и поминете го целото лице избегнувајќи ги очите и усните.
Salix Alba (Willow) Bark Water, Butylene Glycol, Betaine, Niacinamide, Betaine Salicylate, 1,2-Hexanediol, Sodium Hydroxide, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Xanthan Gum, Ethyl Hexanediol

Опис

Овој ексфолијант во својот состав содржи 4% Бетаин Салицилат, друга форма на БХА киселина, кој нежно ги отстранува мртвите клетки на кожата, вишокот себум и црните митесери внатре од порите и го забрзува заздравувањето на акните.Нанесете на чиста и тонирана кожа и задолжително користете СПФ крема. Овој ексфолијант има ниска ПХ вредност, значително ја подобрува текстурата на кожата и во својот состав нема вештачки бои и парфеми.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница