15% попуст Добивате 30 Поени!

COSRX Balancium Comfort Cool Ceramide Soothing Gel Cream 85ml*

1.790ден 1.522ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина на лицето и со нежни кружни движења масирајте по кожата до целосна апсорпција. Избегнувајте ги очите и устата.
Water, Butylene Glycol, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Squalane, PCA Dimethicone, Phenyl Trimethicone, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Polyglycerin-3, Dipropylene Glycol, Ceramide NP, Betaine, Hydrogenated Lecithin, Hydroxyacetophenone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sodium Polyacrylate, Xylitol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Caprylyl Glycol, Glyceryl Stearate, Polyisobutene, Polyquaternium-51, Ethylhexylglycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Caprylyl/Capryl Glucoside, Sorbitan Oleate, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Menthyl Lactate, Ethyl Menthane Carboxamide, Methyl Diisopropyl Propionamide, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Centella Asiatica Leaf Extract, Anthemis Nobilis Flower Water, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chamaecyparis Obtusa Water, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Dipotassium Glycyrrhizate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Aniba Rosaeodora (Rosewood) Wood Oil, Tocopherol, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Allantoin, Panthenol, Palmitoyl Pentapeptide-4, Phytosphingosine, Cholesterol, Ceramide NG, Ceramide NS, Ceramide AP, Ceramide AS, Ceramide EOP

Опис

Гел освежувачка крема збогатена со церамиди која ја навлажнува и обновува кожната бариера. Во својот состав содржи 6 типа на церамиди и природни разладувачки супстанци, која и пружа на кожата ефективно навлажнување, хидратација и заштита.
Веднаш ја смирува ириртирана кожа и по користењето остава освежувачки финиш.
Перфектно навлажнување дури и во лето. Станува збор за крема која има мултифункционални својства и која може да се користи преку целата година за навлажнување, хидратација и обновување на кожата без да остави апсолутно никакво чувство на лепливост. Соодветна за користење на масна, комбинирана, сензитивна кожа, како и кожа со слаба или оштетена кожна бариера.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница