15% попуст Добивате 27 Поени!

COSRX Balancium Comfort Ceramide Cream Mist 120ml

1.590ден 1.352ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

9 на залиха

Протресете го шишето пред употреба. Поставете го на далечина од 20см од лицето и испрскајте од сите страни. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.
Water, Glycerin, Ethylhexyl Palmitate, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Hydroxypropyl Bislauramide MEA, Methyl Gluceth-10, Sorbeth-30 Tetraisostearate, Dipropylene Glycol, Panthenol, Sorbitan Sesquiisostearate, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Sodium Citrate, Tromethamine, PPG-8-Ceteth-20, Citric Acid, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Hydrogenated Lecithin, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Ceramide NP, Ceramide NS, Cholesterol, Phytosphingosine, Ceramide AP, Ceramide AS, Ceramide EOP

Опис

Во составот на овој Мист/Тонер изобилува присуството на церамиди кои се одликуваат со неверојатни својства на хидратација и навлажнување на кожата. Особено ефикасен за сува и дехидрирана кожа и кожа со оштетена кожна бариера.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница