15% попуст Добивате 30 Поени!

COSRX Balancium Comfort Ceramide Cream 80g

1.790ден 1.522ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

6 на залиха

Оваа крема можете да ја користите и во вашата дневна и во вашата ноќна рутина. Во дневната рутина се нанесува соодветна количина на крема на лицето како последен чекор пред нанесување на спф крема. Што се однесува до ноќната рутина, нанесувањето на кремот е последниот чекор, после дуплото чистење и сите други производи кои се дел од вашата ноќна рутина.
Centella Asiatica Leaf Water, Butylene Glycol, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Betaine, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Ceramide Np, Hydrogenated Lecithin, Sucrose Distearate, Glyceryl Stearate, Dipropylene Glycol, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Kernel Oil, Beeswax, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ethylhexylglycerin, Cyclomethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Panthenol, Niacinamide, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Cassia Obtusifolia Seed Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil

Опис

Лесен, но богат хидратантен крем за смирување на иритираната и чувствителна кожа.

Се состои од 3 вида на церамиди. Овој RX. Церамид ја зајакнува оштетената бариера на кожата и ја обновува сензибилизираната, оштетена кожа, со што вашата кожа ќе се чувствува пријатно и ќе биде балансирана и здрава од површината до внатрешноста на кожата.

Високо ефективните, врвни состојки го враќаат балансот помеѓу себумот и влажноста на вашата кожа и ја подобруваат нејзината еластичност.

Нема повеќе сува кожа! Кремот со овој тип на текстура ја смирува и влијае и на мрсната и на сувата кожа без притоа да остава масни наслаги. Вистински крем за балансирање на кожа со акни или по смирување на акните.

Сите состојки се EWG Green. Сите возрасти можат да користат без да се грижа за штетните состојки.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница