15% попуст Добивате 27 Поени!

COSRX Balancium Ceramide Lip Butter Sleeping Mask 20gr

1.590ден 1.352ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

18 на залиха

Се нанесува со апликаторот директно на усните и се остава да делува преку ноќ. Не се измива.
Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Polyglyceryl-3 Distearate, Phytosteryl/Isostearyl/Cetyl/Stearyl/Behenyl Dimer Dilinoleate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Beeswax, Ozokerite, Polyethylene, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Glyceryl Stearate Citrate, Ethylhexylglycerin, Glycerin, Ceramide NP, Phytosphingosine

Опис

Иако често забораваме на нив, усните се чувствителен дел од нашето лице на кој треба да му се посвети внимание поради тоа што тие се и понежни одошто мислиме и многу лесно може да дојде до пукање или сушење на устата поради ниски температури, иритации и слично. Оваа маска за усни содржи токму состојки кои ќе и помогнат на вашата уста да заздрави но и да ја одржи устата хидрирана и здрава.

Церамидите се ефективна состојка која ја смирува и зајакнува кожата за да ја направи поздрава и еластична и се една од двете клучни сосојки на оваа маска за усни. Исто така се одлични за сите типови кожа – сува, мрсна, комбинирана и чувствителна – не прави ограничувања за тоа кој може да ги користи производите.

Шеа путер и природно добиени церамиди во комбинација овозможуваат хидратација и регенерација на оштетено или иритирано ткиво/кожа, правејќи ги усните хидрирани и мазни. Маката за усни е без мирис, безбојна и има нелеплива текстура, што ја прави совршена за секого.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница