15% попуст Добивате 16 Поени!

COSRX Aloe Soothing Sun Cream 50ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

41 на залиха

Нежно нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20 минути пред излегување.
Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Propylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Dicaprylyl Carbonate, Isoamyl P-Methoxycinnamate, Potassium Cetyl Phosphate, Alcohol,Dimethicone, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, C14-22 Alcohols, Polymethyl Methacrylate, Cetearyl Alcohol, Aloe Arborescens Leaf Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Tocopheryl Acetate, Peg-100 Stearate, Silica, C12-20 Alkyl Glucoside, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Caprylyl Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Xanthan Gum, Triethanolamine Sodium Hydroxide, Fragrance, Phenoxyethanol, Disodium Edta

Опис

Оваа СПФ крема дејствува како 2 во 1 производ,  како хидратантна крема и како СПФ крема со највисок спектрум на заштита од сонцето со SPF50 PA+++ . Исклучително нежна поради екстрактот од алое вера во нејзиниот состав, без да остави бели траги на кожата. Во својост состав има физички, но и хемиски филтри.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница