15% попуст Добивате 17 Поени!

COSRX Aloe 54.2 Aqua Tone-Up Sunscreen SPF 50+/ PA++++

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина најмалку 15 минути пред изложување на сонце, реаплицирајте на секои 2 часа. Може да се користи самостојно или под шминка.
Aloe Barbadensis Leaf Water, Homosalate, Butylene Glycol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Glycerin, Water, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, C12-15 Alkyl Benzoate, Methyl Trimethicone, Niacinamide, Titanium Dioxide (CI 77891), Diisopropyl Sebacate, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, 1,2-Hexanediol, Potassium Cetyl Phosphate, Cetearyl Alcohol, Tromethamine, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Polyacrylate Crosspolymer- 6, Xanthan Gum, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Hydrogenated Lecithin, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Ethylhexylglycerin, Stearic Acid, Aluminum Hydroxide, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Palmitic Acid, Iron Oxides (CI 77491), Disodium EDTA, Triethoxycaprylylsilane, Iron Oxides (CI 77492), Sodium Hyaluronate, Allantoin, Myristic Acid, Cyanocobalamin, Lauric Acid, Tocopherol

Опис

СПФ крем, направен со 54,2% вода од листови од Aloe Barbadensis , лесен крем кој нуди висока заштита од УВ зрачење со SPF 50+/ PA++++ и ја смирува кожата од изгореници од сонцето, додека обезбедува мек и мазен изглед цел ден. Во својот состав соддржи 54.2 вода од листови од алое барбаденис која помага во смирување на кожата од изгореници и оштетување од сонцето предизвикано од УВ зраците. Витамин Б12 (Cyanocobalamin ) кој помага во ублажување на чуствителна кожа. Витамин Б3 (Niacinamide ) го ублажува оштетеувањето н а кожата и нарушување на кожната бариера предизвикано од УВ зраци и помага при хиперпигментација. Хијалуронска киселина која што спречува сувост и ја зголемува еластичноста на кожата. Allantoin, ја смирува иритацијата на кожата и помага да се задржи влажноста на кожата.
Кремот е наменет е за:
-за сите кои што не сакаат мрсен и леплив финиш
-за сите кои што сакаат природно тониран изглед на кожа без шминка
-за сите кои што сакаат природно да го осветлат тонот на кожата и подобрат текстурата
-за сите оние кои што имаат дехидрирана и груба кожа

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница