15% попуст Добивате 19 Поени!

COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner 150ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

26 на залиха

1.Нанесете навечер на чисто и тонирано лице со чисти раце или козметичко памукче. 2.Пред излегување на сонце, задолжително користете СПФ крема.
Water, Salix Alba (Willow) Bark Water, Pyrus Malus (Apple) Fruit Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium Lactate, Glycolic Acid, Betaine Salicylate, Allantoin, Panthenol, Ethyl Hexanedio

Опис

Тонер со AHA/BHA киселини, формулиран со минерална вода, наместосо прочистена за заштита на кожната бариера и отстранување на мртвите клетки од кожата. Дизајн со спреј за лесно нанесување на тонерот на кожата. Збогатен со 10% pyrus malus или вода од јаболко, која обезбедува нежна ексфолијација на мртвите клетки на површината на кожата и вишокот себум, додека ја подготвува вашата кожа за подобра апсорпција на другите производи за нега на кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница