15% попуст Добивате 20 Поени!

COSRX AHA 7 Whitehead Power Liquid 100ml*

1.190ден 1.012ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

29 на залиха

1.Нанесете навечер на чисто и тонирано лице со чисти раце или козметичко памукче. 2.Пред излегување на сонце, задолжително користете СПФ крема.
Pyrus Malus (Apple) Fruit Water, Butylene Glycol, Glycolic Acid, Niacinamide, Sodium Hydroxide, 1,2-Hexanediol, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Ethyl Hexanediol

Опис

Ексфолијант кој во својот состав содржи гликолна киселина и е наменет за третирање на белите митесери и за изедначување на нееднаквата текстура на кожата. Во својот состав исто така содржи јаболкова вода која содржи природна АХА киселина и гликолна киселина, овој тонер помага да се отстранат белите митесери и црните митесери како и останатите неправилности одвнатре од кожата. Користете го само навечер на чисто и тонирано лице со чисти раце или на козметичко памукче. Почекајте додека целосно се апсорбира пред да продолжите понатаму со вашата рутинска нега за кожа. Пред излегување на сонце, задолжително користете СПФ крема.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница