15% попуст Добивате 29 Поени!

COSRX Advanced Snail Peptide Eye Cream 25ml

1.690ден 1.437ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

35 на залиха

1.Нанесете соодветна количина од кремата нежно на кожата околу очите. 2.Масирајте ја околу очите и нежно тапкајте ја на кожата со прстите за поефикасна и побрза апсорпција.
Snail Secretion Filtrate, Butylene Glycol, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Water, Palmitic Acid, Arginine, Carbomer, Stearic Acid, Betaine, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Sodium Polyacrylate, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Xanthan Gum, Myristic Acid, Copper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7

Опис

Мултифукционална крема наменета за околуочното подрачје, која ја хидрира, навлажнува, потхранува и ревитализира деликатната кожа околу очите. Во својот состав содржи филтрат од слуз од полжав и 5 различни типови на пептиди за да ја обнови еластичноста и намали појавата на фини линии, како и ниацинамид за осветлување на темните кругови. Хидратантна, брзо апсорбирачка крема за околу очи која има лесна текстура и е соодветна за користење за сите возрасти.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница