15% попуст Добивате 27 Поени!

COSRX Advanced Snail Hydrogel Eye Patch 60pcs

1.590ден 1.352ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

27 на залиха

По чистењето и тонирањето, оставете ги да делуваат 20-30 минути и отстранете.
Water, Glycerin, Snail Secretion Filtrate, Niacinamide, Carrageenan, 1,2-Hexanediol, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Betaine, Hydroxyacetophenone, Allantoin, Chlorphenesin, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum, Calcium Chloride, Butylene Glycol, Sucrose, Cellulose Gum, Adenosine, Potassium Chloride, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethylhexylglycerin, PEG-90M

Опис

Хидрогел лепенки кои пружаат интензивна хидратација, осветлување и подмладување на деликатната кожа околу очите. Во својот состав содржат филтриран слуз од полжав и ниацинамид, имаат моќ да ја задржат влажноста во кожата и потхрануваат уморната и безживотна кожа. Коктел од концентрирани состојки за ефикасно решение на многубројни кожни проблеми на различни делови од лицето. Хидрогел лепенките доаѓаат во две големини – мали и големи, со цел совршено да се вклопат на таргетираните места. Главната состојка во овие лепенки е филтрираниот слуз од полжав кој содржи “Муцин” која обезбедува интензивно навлажнувањ и инстантно ја смирува оштетената кожа. Перфектни за дехидрирана и оштетена кожа.
Формулирани без парабени, сулфати, вештачки бои и мириси, алкохол, минерални масла, есенцијални масла и силикони.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница