15% попуст Добивате 6 Поени!

COSRX Acne Pimple Master 24 patches*

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

988 на залиха

1. Изберете лепенка (7mm, 10mm, 12mm) согласно големината на воспалениот дел од кожата. 2. Внимателно одлепете ја лепенката од заштитната фолија и нанесете ја на засегнатиот дел. 3. Вашата кожа мора да биде чиста пред нанесување на лепенката. Не нанесувајте есенција или лосион пред нанесување на лепенката. 4. Лепенката се претвора во бела боја како резултат на апсорпцијата на секретот. Ако ова се случи, тогаш заменете ја со нова лепенка.
Cellulose gum, Styrene Isoprene Styrene Block Copolymer, Polysobutylene, Petroleum Resin, Polyurethane Film, Liquid Paraffin, Tetrakis Methane

Опис

Хидроколоидни лепенки кои ги заштитуваат мозолчињата од секундарни инфекции и спречуваат нивно зголемување. Достапни во различни големини, лепенките го покриваат цел воспален дел и го апсорбираат вишокот себум за побрзо заздравување на акната. Нанесете на чиста кожа пред есенција или хидратантна крема. Овие лепенки обезбедуваат интензивна нега на проблематичните делови на кожата и ја заштитуваат кожата од надворешните полутанти и спречуваат секундарни инфекции предизвикани од штетни супстанци.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница