25% попуст Добивате 42 Поени!

CNP Laboratory MUGENER PHYTO SOOTHING AMPULE 35ml

2.790ден 2.093ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

4 на залиха

Нанесете соодветна количина од ампулата по чистење и тонирање на лицето. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорпција
Water, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Butylene Glycol, Glycerin, Panthenol, 1,2-Hexanediol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Soluble Proteoglycan, Pentylene Glycol, Allantoin, Madecassoside, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Pantolactone, Hydroxyphenyl Propamidobenzoic Acid, Beta-Glucan, Centella Asiatica Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Polysaccharides, Ascorbyl Palmitate, Calendula Officinalis Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract

Опис

 Смирувачка ампула Mugener Phyto е екстра моќна кога станува збор за смирување и навлажнување на кожата благодарение на phytomucin добиен од растително потекло, фитокомплекс од 5 состојки и сок од лист од алое вера. Исто така содржи и madecassoside и allantoin кои ќе и обезбедат на иритираната кожа хидратација и смирување заедно во комбинација со хијалуронска киселина. Оваа смирувачка ампула исто така е збогатена со Glycosaminoglycan од Snail Mucus Extract, кој ефикасно же ја смири чуствителната кожа и ќе ја направи сјајна и мазна. Помага во зајакнување на бариерата на кожата, додека ја штити од наворешни влијанија давајќи и здрав и природен изглед. Може да се користи и за чуствителна кожа, по нанесување веднаш се апсорбира во кожата. 

Фитокомплексот од 5 состојки е од следните екстракти 

Asiatic pennywort extract –  помага при смирување на кожата
Portulaca extract –   помага при смирување на кожата
Green tea extract –  помага при задржување на влажноста на кожата
Licorice extract –  помага при смирување на кожата
Calendula extract  – ја зајакнува бариерата на кожата. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница