10% попуст Добивате 37 Поени!

By Wishtrend Vitamin A-mazing Bakuchiol Night Cream 30 g

2.059ден 1.853ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

50 на залиха

Во вечерна рутина после нанесување на серум, нанесете 1 пумпица од кремата.  Доколку сте нови со ретиноиди, почнете еднаш неделно и постепено зголемувајте фреквенцијата на употреба. Во утринската рутина задолжително користете СПФ крем
Aqua(Water), Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Caprylic/Capric Triglyceride, Betaine, Phenyl Trimethicone, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetyl Alcohol, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Niacinamide, Glyceryl Glucoside, Glyceryl Stearate, Bakuchiol, Trehalose, Behenyl Alcohol, Pentaerythrityl Distearate, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Dipropylene Glycol, Hydroxyacetophenone, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Sodium Stearoyl Glutamate, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Glucose, Fructooligosaccharides, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Retinal, Hydrogenated Lecithin, Beta-Glucan, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Ceramide NP, Tocopherol, Collagen, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Palmitoyl Tripeptide-8, Dextran

Опис

Ноќна крема која што во составот содржи  Retinal 300ppm + Bakuchiol 10,000ppm, ова комбинација дава брзи и одлични резултати со помалку не сакани ефекти. Одличните резултати се однесуваат на паметно стареење и намалување на брчките без иритација. Ноќниот крем е формулиран со две состојки на витаминот А(retinal и bakuchiol), од кои ретиналот е ефикасен за побрзо подобрување на состојбата на кожата од ретнилот, а бакучиолот е побезбен за употреба за сите типови на кожа. 

Оваа ноќна крема го подобрува изгледот на порите и текстурата на кожата, истовремено обезбедувајќи и хидратација на кожата. За време на спиењето овој ноќен крем се впива во вашата кожа и протокот на крв во вашата кожа се зголемува и побрзо го обновува колаген и ги поправа штетите од УВ зравите, намалувајќи ги брчките и дамките.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница