10% попуст Добивате 31 Поени!

By Wishtrend Vitamin 75 Maximizing Cream 50 g

1.749ден 1.574ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

67 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Hippophae Rhamnoides Water, Butylene Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Betaine, Caprylic/Capric Triglyceride, Elaeis Guineensis(Palm) Kernel Oil, Panthenol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Dimethicone, Beeswax, Elaeis Guineensis(Palm) Oil, Ethyl Hexanediol, Allantoin, Arginine, Xanthan Gum, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Limonene, Citral

Опис

Витамински крем кој што е збогатен со 75%  Vitamin Tree Water наместо вода, витаминската вода помага во осветлување на тонот на кожата, додека витаминот Е во составот обезбедува смирување и хидрирање. Мека текстура како мелем лесно се аспорбира без чуство на лепливост за свиленкаста мазна кожа.  


Типови на кожа: нормална, сува,  комбинира,мрсна кожа и чуствителна
Состојби на кожата: сува и груба кожа, нерамномерна текстура
Корисен за: хидрирање 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница