10% попуст Добивате 31 Поени!

By Wishtrend UV Defense Moist Cream SPF50+ PA++++ 50 g

1.749ден 1.574ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

19 на залиха

Пред излегување 20/30 минути нанесете соодветна количина на лицето и вратот и сите делови од телото кои се изложени на сонце. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Aqua (Water), Homosalate, Butylene Glycol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Glycerin, Phenyl Trimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Silica, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dibutyl Adipate, Cetearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, 1,2-Hexanediol, Behenyl Alcohol, Tromethamine, Panthenol, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Water, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Caprylate, C12-15 Alcohols, Stearic Acid, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Palmitic Acid, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Phytosterols, T-Butyl Alcohol, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Myristic Acid, Lauric Acid, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tocopherol

Опис

 Крема со заштита од УВ зраци, е со четрикратна заштита со  SPF 50+ PA++++, која што обезбедува целосна заштита од UVA, UVB, инфрацрвено зрачење и сина светлина. UVA, UVB, инфрацрвено зрачење и сина светлина. Ефикасноста на UV Defense Moist Cream е докажана преку прецизни тестови in-vivo од три посебни лаборатории за да се осигура дека обезбедува највисоко можно ниво на заштита од сонце.

Оваа СПФ крема, со текстура слична на хидратанта крема, е формулирана со 5.000 ppm пантенол, обезбедува доволно хидратација за да се прескокне чекорот со хидратантна крема пред СПФ крем, со што се овозможува поедноставување на вашата рутина.  Исто така, тестиран е за подобрување на густината на хидратација на кожата за 1.048%, длабински хидрирајќи ја кожата додека ги подобрува фините линии.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница