10% попуст Добивате 24 Поени!

By Wishtrend Sulfur 3% Clean Gel 30 g

1.310ден 1.179ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

3 на залиха

1. Како спот третман: нанесте на воспалените акни како последен чекор од рутината за кожата 2. Како крем за лице: Нанесете мала количина како последен чекор од рутината за кожата. 
Aqua (Water), Methyl Trimethicone, Butylene Glycol, Glycerin, Sulfur, Acacia Senegal Gum, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Isostearate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Dicaprylyl Carbonate, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Caprylyl/Capryl Glucoside, Xanthan Gum, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Denatonium Benzoate, Disodium EDTA, Alcohol, Ethylhexylglycerin

Опис

Гел формулиран со Сулфур3%, кој што помага во спречување на појава на акни, запушени пори и контрола врз веќе воспалените акни. Колодијалниот сулфур продира во порите за да ја исуши површината и да го апсорбира вишокот себум и ги суши мртвите клетки за да ги исчити порите. Исто така поради своите антиинфламаторни и антибактериски својства, ги чисти порите од бактерии кои можат да предизвикаат акни и го спречува развојот на нови бактерии на кожата. Овој производ вклучува и две хидратантни состојки Натриум хијалуронат и токоферол за да се спречи сувост на кожата. Се препорачува на оние кои имаат кожа склона кон акни, мрсна кожа.

Типови на кожа: нормална, комбинирана и мрсна

Состојби на кожата: мрснотија, акни и флеки
Корисен за: третман на флеки, аспсорбирање на вишок себум и контрола на себум

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница