10% попуст Добивате 34 Поени!

By Wishtrend Pure Vitamin C 21.5% Advanced Serum 30 mL

1.872ден 1.685ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

75 на залиха

По чистењето на лицето, протресете го неколку пати шишето пред употреба и нанесете неколку капки на кожата. Нежно тапкајте го со дланките до целосна апсорпција. Може да го користите или наутро или навечер. Преку ден задолжително да се користи крем за заштита од сонце со СПФ 30 или повисока заштита. Наутро темелно исплакнете со млака вода.
Hippophae rhamnoides water, ascorbic acid, sodium lactate, 1,2-hexanediol, sodium hyaluronate, panthenol, cassia obtusifolia seed extract, allantoin, xanthan gum, ethyl hexanediol

Опис

Серум со висока концетрација од 70% Vitamin Tree Water и 21.5% Чист Витамин Ц. Придобивки од серумот се осветлување на темни дамки и хиперпигментација, но клучната придобивка е во обезбедување на концетрираните ефекти на витамнот Ц до кожата.

Серумите имаат тенденција да содржат повисоки концентрации на активни состојки од основите производи за кожа, и на тој начин постојаната употреба на серум со витамин Ц ќе има значителни ефекти врз тенот на кожата, фините линии и брчките. 

Типови на кожа: нормална, сува,  комбинира и мрсна кожа.

Состојби на кожата: темни дамки, фини линии и брчки, груба/нерамна текстура 

Корисен за: паметно стареењe.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница