10% попуст Добивате 36 Поени!

By Wishtrend Propolis Energy Calming Ampoule 30 mL

1.999ден 1.799ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

5 на залиха

По нанесување на тонерот, ставете соодветна количина на рацете и нанесете преку целото лице. Нежно тапкајте за подобра абсорбција.
Houttuynia Cordata Extract, Propolis Extract, Glycerin, Propanediol, Isopentyldiol, 1,2-Hexanediol, Water, Sodium Hyaluronate, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Corallina Officinalis Extract, Portulaca Oleracea Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Panthenol, Perilla Frutescens Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Lactobacillus Ferment, Melia Azadirachta Leaf Extract, Butylene Glycol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Betaine, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Zinc PCA, Pantolactone

Опис

Оваа ампула содржи наместо вода екстракт од Houttuynia Cordata ефикасен за смирување на акните и 15% прополис со моќни антиоксидантни ефекти. Производот ги подобрува акните и чувствителната кожа преку моќни антиинфламаторни и антиоксидантни ефекти и зајакнување на имунолошкиот систем на кожата. 

Типови на кожа: нормална, сува,  комбинира,мрсна кожа и чуствителна 
Состојби на кожата: акни и флеки, мрсна и груба кожа 
Корисен за: негување, хидрирање, смирување и делува антиинфламаторно

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница