10% попуст Добивате 26 Поени!

By Wishtrend Propolis Energy Boosting Essence 100 mL

1.435ден 1.292ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

5 на залиха

По чистење и тонирање нанесете соодветна количина од есенцијата на кожата. Нежно тапкајте ја на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.
Aqua(Water), Salix Alba (Willow) Bark Extract(10%), Centaurea Cyanus Flower Water(9%), Schisandra Chinensis Fruit Extract(9%), Morus Alba Bark Extract(8.7%), Nelumbo Nucifera Leaf Extract(8.7%), Methylpropanediol, Glycerin, Saccharomyces/Honey Ferment Filtrate, Saccharomyces/Xylinum/Black Tea Ferment, 1,2-Hexanediol, Propolis Extract(1%), Butylene Glycol, Benzyl Glycol, Hydroxyethylcellulose, Citric Acid, Sodium Citrate, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin

Опис

Оваа есенција се препорачува како серумски засилувач кој содржи „Quad Active“ состојки: 3 сложени состојки (екстракт од кора од Morus Alba, екстракт од лист од Nelumbo Nucifera, екстракт од овошје Schisandra Chinensis), екстракт од кора од Salix Alba (врба), Вода од кентауреа и цвет од цијанус и прополис. Овие состојки се познати дека се антиинфламаторни, антизагадувачки и антибактериски  за одржување на вашата кожа да остане здрава и свежа. Помошните состојки црн чај и мед обезбедуваат навлажнувачки ефекти на кожата. Се препорачува да се користи оваа есенција во вашата рутина да се користи помеѓу тонер и серум чекор!


Типови на кожа: нормална, сува,  комбинира,мрсна кожа и чуствителна
Состојби на кожата: сувост и грубост
Корисен за: негување, хидрирање,  и делува антиинфламаторно

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница