10% попуст Добивате 31 Поени!

By Wishtrend Propolis Energy Balancing Cream 50 g

1.749ден 1.574ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

8 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Lactobacillus Ferment Lysate, Propolis Extract, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Squalane, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Saccharomyces/Honey Ferment Filtrate, Bifida Ferment Lysate, Lactococcus Ferment Lysate, Asparagus Officinalis Extract, Allium Sativum (Garlic) Bulb Extract, Pisum Sativum (Pea) Seed Extract, Malva Sylvestris (Mallow) Extract, Glycine Max (Soybean) Seed Extract, Solanum Tuberosum (Potato) Pulp Extract, Tocopherol, Betaine, Aqua (Water), Glyceryl Stearate, Xylitol, Caprylic Acid, Xanthan Gum, Sodium Polyacrylate, Disodium EDTA

Опис

Овој дневен хидратантен крем се препорачува за секој кој има чувствителна, проблематична кожа. Содржи екстракт од прополис, кој е богат со антиоксиданс и познат по смирувачки, антиинфламаторни ефекти. Со синергетскиот ефект на комплексот Пробиом, тој ги подобрува хидратантните ефекти и ја обновува бариерата на кожата. Поради својата лесна и освежувачка текстура, тој е совршен за оние кои имаат мрсна, комбинирана кожа.

Мирисот од производот е природниот мирис на клучните состојки. Не е додаден вештачки мирис.

Типови на кожа: нормална, сува,  комбинирана, мрсна кожа и чуствителна кожа
Состојби на кожата: акни и флеки, мрсна кожа
Корисен за: смирување, негување, хидрирање, и делува антиинфламаторно на кожата

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница