10% попуст Добивате 25 Поени!

By Wishtrend Mandelic Acid 5% Skin Prep Water 120 mL

1.379ден 1.241ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

7 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете неколку паки на дланка и нежно тапкајте по кожата. Доколку сакате поголем ефект, на памук истурете неколку капки и поминете по кожата.  Користете задолжително добра SPF крема наутро!
Water, Mandelic Acid, Butylene Glycol, Beta-Glucan, Panthenol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Sesquioleate, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Sorbitol, Dimethyl Sulfone, Chlorphenesin, Sodium Citrate, Arginine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Natto Gum, Carbomer

Опис

Овој навлажнувачки, неиритирачки, антибактериски пилинг може да се користи секој ден. Тоа помага да се отстранат мртвите клетки од кожата, што резултира со помека кожа и зголемена стапка на обновување на клетките за севкупна поздрава и поубава кожа. Содржи  5% Mandelic Acid   која е поблага, но ефикасна како и другите АХА киселини (гликолна киселина или лимонска киселина). Клучни состјки на овој пилинг се пантенол, екстракт од Centella Asiatica и бета-глукан кои обезбедуваат хидратација на кожата. 

Типови на кожа: нормална, сува,  комбинира и мрсна кожа
Состојби на кожата: груба кожа, нерамномерна текстура , акни и флеки
Корисен за: пилинг и измазнување на кожата 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница