10% попуст Добивате 22 Поени!

By Wishtrend Green Tea & Enzyme Milky Foaming Wash 140 mL

1.248ден 1.123ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

45 на залиха

Соодветна количина од чистачот на дланки запенете со вода до созадвање на богата кремаста пена. Масирајте на лицето, а потоа темелно исплакнете со млака вода. Користете го наутро и навечер.
Camellia Sinensis Leaf Water, Aqua (Water), Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Myristic Acid, Potassium Hydroxide, Glycerin, Lauric Acid, Lauryl Hydroxysultaine, Butylene Glycol, Potassium Cocoyl Glycinate, 1,2-Hexanediol, Palmitic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Stearic Acid, Potassium Myristate, Hydrated Silica, Potassium Laurate, Ethylhexylglycerin, Potassium Stearate, Mannitol, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Dextrin, Gardenia Florida Fruit Extract, Papain, Hydrogenated Lecithin, Bromelain, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Beta-Glucan, Oryza Sativa (Rice) Extract, Avena Sativa (Oat) Meal Extract, Tocopherol, Ceramide NP, Glycine Max (Soybean) Seed Extract

Опис

Нежно средство за чистење кое ги чисти порите од нечистотија, вишокот на себум и нечистотии без да ја отстранува влажноста на кожата. Неговата хидратантна и смирувачка моќ на кожата е добиена од мешавина на вода од зелен чај и комплекс од растително млеко (овес, семе од соја и екстракти од ориз). Доаѓа во млечна текстура која која при допир со вода се пени. После миење на лицето, не остава чуство на затегнатост и ја остава хидрирана и мека вашата кожа. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница