35% попуст Добивате 14 Поени!

Biore UV Kids Pure Milk Sunscreen SPF50 PA+++ 70ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

33 на залиха

Поради двослојната структура пред употреба добро протересете го производот нагоре и надолу, нанесете соодветна количина на кожата со размачкување. Причекајте да се впие производот пред да се облече облека. При контакт со вода, избришете ја кожата и нанесете повторно од производот.
Cyclopentasiloxane, zinc oxide, hydrogenated polyisobutene, dimethicone, BG, titanium oxide, water, talc, PEG-30 dipolyhydroxystearate, alkyl (C30-45) dimethylsilylpolypropylsilsesquioxane, aluminum hydroxide, cyanide Fat, stearic acid, triethoxycaprylylsilane, sorbitan isostearate, methicone

Опис

Биоре млеко со СПФ50 заштита од сончеви зраци наменето за најмалите. Формулирано е специјално за чуствителната детска кожа, со минерални филтри за заштита од УВ зраците. Во својот состав содржи шеа путер за навлажнување на кожата. Отпорен е на вода и под, и не дозволува да се лепи песокот од плажа на кожата. Не содржи алкохол, парабени, бои и мириси.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница