20% попуст Добивате 17 Поени!

Biore UV Aqua Rich Watery Gel SPF 50+ PA++++ 70ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

52 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа
Water, ethanol, ethylhexyl methoxycinnamate, (lauryl methacrylate/sodium methacrylate) crosspolymer, ethylhexyl triazone, dimethicone, alkyl benzoate (C12-15), titanium oxide, diethylaminohydroxybenzoylbenzoic acid Hexyl, bisethylhexyloxyphenol methoxyphenyltriazine, (dimethicone/vinyl dimethicone) crosspolymer, BG, xylitol, dextrin palmitate, DPG, hydrous silica, hydroxyethylcellulose, glycerin, glyceryl stearate, cetanol, polymethylsilsesquioxane, (vinyl dimethicone/methicone silsesquioxane) crosspolymer, triethoxycaprylylsilane, propanediol, (acrylates/alkyl acrylate (C10-30)) crosspolymer, glyceryl behenate, polysorbate 60, aluminum hydroxide, hydroxide K, stearic acid, stearyl alcohol, sorbitan distearate, agar, polyvinyl alcohol, isoceteth-20, stearoyl methyl taurate sodium, stearoyl glutamic acid, AMP, stearoxy PG sodium hydroxyethyl cellulose sulfonate, arginine, glutamic acid, locust bean gum, maltose, hyaluron acid Na, royal jelly extract, phenoxyethanol, EDTA-2Na, BHT, fragrance

Опис

Крема со СПФ 50+Па++++, која е хидратантна гел крема и може да се користи секој ден.

Во својот состав содржи матичен млеч, хијалуронска киселина и бутилен гликој кои ја хидрираат и навлажнуваат кожата во текот на целиот ден. По нанесување не остава бел слој , ниту ја масти кожата и не остава леплив слој.

При нанесување остава тенок и рамномерен слој кој ги блокира УВ зраците и на кожата и пружа рамномерна заштита од УВ зраците, благодарение на новата Micro Defense формулра и Ultra Light Outer Skin технологија на Biore.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница