20% попуст Добивате 17 Поени!

Biore UV Aqua Rich Water Essence SPF 50+ PA++++ 70g

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

26 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, ethanol, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl triazone, isopropyl palmitate, (lauryl methacrylate/sodium methacrylate) crosspolymer, diethylaminohydroxybenzoyl hexyl benzoate, hydrogenated polyisobutene, bisethylhexyloxyphenol Methoxyphenyltriazine, dextrin palmitate, BG, xylitol, (acrylates/C10-30 alkyl acrylate) crosspolymer, dimethicone, C12-15 alkyl benzoate, glycerin, glyceryl stearate, propanediol, glyceryl behenate , (vinyl dimethicone/methicone silsesquioxane) crosspolymer, cetanol, agar, sorbitan distearate, isoceteth-20, polyvinyl alcohol, (dimethicone/vinyl dimethicone) crosspolymer, stearoyl glutamic acid, arginine, potassium hydroxide, sodium hydroxide , royal jelly extract, sodium hyaluronate, phenoxyethanol, EDTA-2Na, BHT, fragrance

Опис

Крема со СПФ50+, формулирана со Micro Defense формула, која е прва во светот кој е развиена да обезбедува рамномерна УВ покриеност на микро ниво, со која што се спречува нерамномерното аплицирање на СПФ кремата и нуди поголема заштита со сончевите зраци. Има лесна текстура која брзо се впива не остава бели траги и масен слој на кожата. Базирана е на хемиски филтри  (Octinoxate, Uvinul T 150, Uvinul A Plus & Tinosorb S), во својот состав исто така соддржи и хијалуронска киселина, со што кремата обезбедува хидрирање и висока УВ заштита истовременот. При аплцирање лесно се впива со што може да се користи како база за пред шминка. Отпорна е на пот и вода, може да се користи секојдневно. 

Во својот состав содржи матичен млеч и цитурсна есенција кои имаат анти ејџ ефект, ја подобруваат елсатичноста на кожата и длабински ја хидрираат и навлажнуваат.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница