30% попуст Добивате 18 Поени!

Biore UV Aqua Rich Aqua Protect Lotion SPF 50+ PA++++ 70ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

24 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, ethanol, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, ethylhexyltriazone, silica, hexyl diethylaminohydroxybenzoylbenzoate, glyceryl stearate, bisethylhexyloxyphenol methoxyphenyltriazine, dextrin palmitate, canten, cellulose, polyvinyl alcohol, (Acrylates / Alkyl acrylate (C10-30)) Crosspolymer, Polysilicone-9, Na Hydroxide, Royal Jelly Extract, Na Hyaluronate, Phenoxyethanol, EDTA-2Na, BHT, Fragrance

Опис

Крема со СПФ50+ со хемиски филтри (Octinoxate, Uvinul T 150, Uvinul A Plus & Tinosorb S), има лесна и водеста текстура за хидрирање и навлажнување на кожата.

Формулирана со Aqua Nano Capsules технологија, базирана на вода со кои аква капсулите по нанесување оставаат лесна текстура, која веднаш се впива и не остава бел, масен и леплив слој на кожата. Лесната текстура е постигната со користење на Aqua Nano Capsules технологијата, со која се опфатени сите состојки за блокирање на УВ зраците. Составена е од матичен млеч, хијалуронска киселина и глицерин кој ја хидрираат кожата, може да се користи и како база пред шминка. Внимателно формулирана за секој тип на кожата и спречува појава на акни.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница