20% попуст Добивате 17 Поени!

Biore The Face Washing Foam Oil Control 200ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

8 на залиха

Соодветна количина од чистачот на дланки запенете со вода до созадвање на богата кремаста пена. Масирајте на лицето, а потоа темелно исплакнете со млака вода. Користете го наутро и навечер.
Water, PG, PEG-150, glycerin, lauric acid, lauric-6 carboxylic acid, myristic acid, arginine, K hydroxide, decyl glucoside, lauryl hydroxysultaine, laures-4 carboxylic acid, palmitic acid, acrylates copolymer, polyquaternium -39, ethylhexyl glycerin, EDTA-2Na, phenoxyethanol, fragrance

Опис

Биоре, чистач за лице кој ефикасно го чисти и го контролира вишокот на маснотии од кожата на лицето давајќи и чуство на чиста, свежа и сјајна кожа. Специјално формулиран за мрсна и комбинирана кожа. Во својот состав содржи антибактериски и антиинфламаторни состојки кои помагаат да се смири кожата, да го регулира производството на себум и спречува вишок себум да се појави на површината на кожата. Дерматолошки тестиран производ, некомедоген не содржи минерални масла, алкохол и мириси. Неговата нежна, но ефикасна формула го прави производ погоден за секојдневна употреба.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница