20% попуст Добивате 26 Поени!

Biore Makeup Remover Perfect Oil 230ml

1.639ден 1.311ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

13 на залиха

Испумпајте 2-3 пати од маслениот чистач на суви дланки. Нежно масирајте на суво лице со кружни движења. Потоа натопете ги дланките со вода и повторно масирајте го лицето. Целосно исплакнете со млака вода.
Mineral oil, PEG-12 laurate, isododecane, water, isopropyl palmitate, cyclomethicone, polyglyceryl isostearate-2, decyl glucoside, polysorbate 85, glyceryl oleate, isostearic acid, isostearyl glyceryl, isostearyl glyceryl pentaerythrityl, Myristyl alcohol, ethanol, citric acid, phosphoric acid, BHT, fragrance, tocopherol

Опис

Масло за чистење на шминка на Биоре, кое е совршено за отранување на шминка дури и кога рацете ви се влажни, може да се користи и за отстранување на водоотпорна шминка. За разлика од другите масла за чистење на лице, овој производ не остава мрсен слој на кожата на лицето и ја одржува природната рамнотежа на влажноста на кожата.При контакт со вода не се претвора во емулзија, што ја одржува својата оптимална ефикаснот за чистење на лицето.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница