20% попуст Добивате 24 Поени!

AXIS-Y Biome Comforting Infused Toner 200ml

1.470ден 1.176ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

5 на залиха

По миење на лицето со чистач нанесете соодветна количина и нежно тапкајте.
Water, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Bifida Ferment Lysate, Pentylene Glycol, Propanediol, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Hydrogenated Lecithin, Juniperus Virginiana Oil, Cedrus Atlantica Bark Oil, Amyris Balsamifera Bark Oil, Pogostemon Cablin Oil, Sodium Hyaluronate, Methylpropanediol, Octyldodeceth-16, Fructooligosaccharides, Carbomer, Tromethamine, Sodium Acrylic Acid/MA Copolymer, Disodium EDTA, Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) Resin, Ceramide NP, Lactobacillus Ferment Lysate, Lactococcus Ferment Lysate, Bifida Ferment Filtrate, Saccharomyces Ferment Filtrate, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol

Опис

Axis-y Biome Comforting Infused Toner 200ml е тонер за рехидрирање и омекнување на иритирана и сензитивна кожа.

Формулиран е со специјален Biome микс составен од 5 различни пребиотици и пробиотици за оптимален сооднос за поголеми бенефити како што се зголемување на комплексноста на кожата и подобрување на здравјето на истата.

Содржи Mugwort Extract за да ја омекне кожата и притоа има антиоксидирачко и антибактериско својство, додека со Центела Азиатика се постигнува смирување на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница