20% попуст Добивате 32 Поени!

Benton Snail Bee Ultimate Hydrogel Eye Patch 1.1гр х 60 парчиња

2.031ден 1.625ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

19 на залиха

По чистењето и тонирањето, оставете да делува 10-20 минути и нежно тапкајте во за да се апсорбира во кожата по отстранувањето.
Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Niacinamide, Carrageenan, Saccharomyces/Snail Secretion Filtrate Ferment Filtrate, Butylene Glycol, Charcoal Powder, Glucose, Potassium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Diamond Powder, Propanediol, Sodium Hyaluronate, Pearl Powder, Citrus Unshiu Peel Extract, p-Anisic Acid, Beta-Glucan, Gold, Levulinic Acid, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Eucalyptus Globulus (Tasmanian Blue Gum) Leaf Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Extract, Porphyra Yezoensis (Algae) Extract, Chlorella Vulgaris (Dermochlorella Algae) Extract, Laminaria Japonica Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Glycine Soja (Soybean) Phytoplacenta Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Copper Tripeptide-1, Dextrin, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum, Mica, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77489), Panthenol, Arginine, Bee Venom (Apitoxin), Ethylhexylglycerin, Adenosine, 1,2-Hexanediol, Aniba Rosodora (Rosewood) Wood Oil

Опис

Benton Snail Bee Ultimate Hydrogel Eye Patch е врвен и луксузен третман за вашите очи за зацврстување, прочистување и заживување на кожата. Повеќенаменските лепенки за очи ја осветлува кожата околу вашите очи и спречуваат појавување на брчки, а благодарение на морските алги во составот кожата темелно се прочистува. Клучна состојка во хидрогеловата лепенка ферментираниот слуз од полжав, како и отров од пчели, вода од лист од чајно дрво и екстракти од алги.

Овој производ е совршен за сите типови на кожа и не содржи вештачки бои, додадени мириси, PEGs, силиконско масло и останати непотребни хемиски состојки.Овие скапоцени лепенки длабински ја негуваат, ревитализираат и осветлуваат кожата околу очите.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница